Konkurs uczniowskich prac z matematyki im. Pawła Domańskiego

Zwyciężyć w Konkursie można jedynie wtedy, gdy przedstawi się samodzielne matematyczne dokonanie. Nic dziwnego, że jego laureaci są potem (po ćwierćwieczu to już wiadomo na pewno) wybitnymi matematykami. Tak się nawet zdarzyło, że w 2003 roku opiekunką zdobywczyni złotego medalu była laureatka jednego z pierwszych Konkursów - dziś już profesor jednego z czołowych uniwersytetów. Ale nie jest to regułą -- ciekawe prace otrzymujemy z wielu szkół, z różnych regionów Polski.

Każda z nadesłanych prac jest recenzowana (przez pracowników polskich uczelni) i na podstawie tych opinii maksymalnie 5 prac kwalifikowanych jest do finału. 4 września 2019 roku, podczas Jubileuszowego Zjazdu Matematyków Polskich, będziemy mieli okazję wysłuchania autorów finałowych prac. Na podstawie prac oraz prezentacji jury przyzna medale złote, srebrne oraz brązowe.

Zachęcamy uczniów do uczestnictwa w Konkursie, a potencjalnych opiekunów prac do nakłonienia uczniów do podjęcia tego wyzwania. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz podstawowych w klasach 7-8. Propozycje tematów, dotychczasowych laureatów, wyniki niektórych prac oraz szczegółowy regulamin można znaleźć na stronie www.deltami.edu.pl/kupzm.

Termin nadsyłania prac: 30 kwietnia 2019 r.
Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Matematyczne oraz czasopismo Delta.