Sesje naukowe Zjazdu Matematyków Polskich

Poniżej podajemy sesje naukowe, planowane podczas Zjazdu.

Na kontach zarejestrowanych uczestników Zjazdu można już zgłaszać referaty do sesji imiennych i specjalnych.

Termin przesyłania abstraktów upływa 30 czerwca 2019 r.

Lp. Nazwa sesji Patron Koordynatorzy
1 Analiza funkcjonalna Banach & Mazur & Pełczyński Michał Wojciechowski, Przemysław Wojtaszczyk
2 Analiza harmoniczna Marcinkiewicz & Rajchman & Zygmund Marcin Bownik, Leszek Skrzypczak, Ziemowit Rzeszotnik
3 Analiza nieliniowa i równania różniczkowe cząstkowe Schauder & Zaremba Piotr Gwiazda, Marek Izydorek, Wojciech Kryszewski, Centrum Schaudera
4 Analiza zespolona Leja Sławomir Dinew, Marek Jarnicki, Łukasz Kosiński
5 Dydaktyka matematyki Krygowska Jacek Dymel, Ewa Swoboda
6 Filozofia matematyki Leśniewski & Łukasiewicz Stanisław Krajewski, Roman Murawski
7 Fizyka matematyczna Kac & Ulam Marek Bożejko, Maciej Nowak, Piotr Sułkowski, Centrum Kaca
8 Geometria algebraiczna Rosenblatt Piotr Achinger, Sławomir Cynk, Jarosław Wiśniewski
9 Geometria różniczkowa i grupy Liego Gołąb & Hoborski & Ślebodziński Janusz Grabowski, Barbara Opozda, Paweł Walczak
10 Historia matematyki Dickstein Danuta Ciesielska, Lech Maligranda
11 Kombinatoryka i kryptologia Rejewski & Różycki & Zygalski Stefan Dziembowski, Jarosław Grytczuk, Jerzy Jaworski
12 Logika i informatyka teoretyczna Tarski Krzysztof Apt, Mikołaj Bojańczyk, Paweł Idziak
13 Matematyka obliczeniowa Kiełbasiński Bolesław Kacewicz, Leszek Plaskota, Henryk Woźniakowski
14 Metody probalistyczne i stochastyczne Steinhaus Krzysztof Bogdan, Ben Gołdys, Szymon Peszat, Rafał Weron, Centrum Steinhausa
15 Metody topologiczne równań różniczkowych Ważewski Tomasz Kaczyński, Marian Mrozek, Roman Srzednicki, Piotr Zgliczyński
16 Podstawy matematyki, teoria mnogości i topologia ogólna Kuratowski & Marczewski (Szpilrajn) & Mostowski Zofia Adamowicz, Krzysztof Krupiński, Witold Marciszewski, Grzegorz Plebanek
17 Statystyka Spława-Neyman Małgorzata Bogdan, Teresa Ledwina, Jan Mielniczuk
18 Teoria ergodyczna Ryll-Nardzewski & Sąsiada Tomasz Downarowicz, Krzysztof Frączek, Mariusz Lemańczyk
19 Teoria liczb Sierpiński Grzegorz Banaszak, Łukasz Pańkowski, Tomasz Schoen
20 Teoria operatorów Alexiewicz & Mlak & Orlicz
Henryk Hudzik
, Jerzy Kąkol, Grzegorz Lewicki, Mieczysław Mastyło, Jan Stochel
21 Teoria osobliwości Łojasiewicz Stanisław Janeczko, Tadeusz Mostowski, Adam Parusiński, Wiesław Pawłucki, Zbigniew Szafraniec
22 Topologia, geometria i algebra homologiczna Borsuk & Eilenberg Jerzy Dydak, Stefan Jackowski, Józef Przytycki, Henryk Toruńczyk
23 Układy dynamiczne Szlenk Krzysztof Barański, Jacek Graczyk, Anna Zdunik
24 Zastosowania Lasota Jacek Miękisz, Ryszard Rudnicki, Tomasz Szarek

Sesje specjalne