Ramowy Program Jubileuszowego Zjazdu Matematyków Polskich w stulecie PTM
3-7 września 2019, Kraków

W pierwszych dwóch dniach Zjazdu obrady będą prowadzone w języku polskim. Język angielski jest dopuszczalny jedynie na wykładach plenarnych tych zaproszonych gości, którzy od wielu lat przebywają za granicą i jest im wygodniej mówić o matematyce w tym języku.

1 dzień (wtorek) – Auditorium Maximum UJ
7.30 - 9.00 rejestracja uczestników Zjazdu
9.00 - 9.30 uroczyste rozpoczęcie Zjazdu
9.30 - 10.30 wręczenie nagród PTM i laudacje
10.30 - 11.00 przerwa kawowa
11.00 - 12.00 Paweł Strzelecki "Od Gaussa do rozwiązania rzeczywistej hipotezy Fatou, czyli o miejscu, jakie możemy mieć w świecie"
12.00 - 13.30 panel główny: "Stan Matematyki Polskiej: szanse i zagrożenia", moderator: Zbigniew Błocki
13.30 - 15.00 obiad (w podziemiach AM)
15.00 - 16.30 panele dyskusyjne i inne wydarzenia równolegle
a) Panel: "Matematyka stosowana - jak to robią za granicą", moderator: Jacek Miękisz
b) "Matematyka piękna i potrzebna, czyli jak ją popularyzować?", moderator: Tomasz Rożek
16.30 - 17.00 przerwa kawowa
17.00 - 18.00 wystawy i stoiska dostępne w AM
od 18.00 kolacja powitalna (w podziemiach AM)
2 dzień (środa) – Auditorium Maximum UJ
9.00 - 10.00 wykłady plenarne (3 równoległe) (50 + 10 min)
10.00 - 11.00 wykłady plenarne (3 równoległe) (50 + 10 min)
11.00 - 11.30 przerwa kawowa
11.30 - 12.30 wykłady plenarne (3 równoległe) (50 + 10 min)
12.30 - 13.30 wykłady plenarne (3 równoległe) (50 + 10 min)
13.30 - 15.00 obiad (w podziemiach AM)
15.00 - 16.00 wykłady plenarne (3 równoległe) (50 + 10 min)
16.00 - 16.30 przerwa kawowa
16.30 - 17.30 wykłady plenarne (3 równoległe) (50 + 10 min)
17.30 - 20.00 wystawy i stoiska dostępne w AM oraz czas na kolację
od 20.00 koncert Boba Jazz Band (Kino Kijów)
Od godz. 9.00 na UP zaplanowany jest strumień edukacyjno-popularyzatorski, a o godz.14.30 w AM odbędzie się finał Konkursu Prac Uczniowskich im. P. Domańskiego. W tym dniu, w Kinie Kijów, przewidziane są także projekcje filmów związanych z matematyką.
3 dzień (czwartek) – Nowy Kampus UJ
9.30 - 10.30 wykłady plenarne (3 równoległe) (50 + 10 min)
strumień edukacyjny + dzień studencki + sesja posterowa
10.30 - 11.00 przerwa kawowa
11.00 - 12.00 wykłady plenarne (3 równoległe) (50 + 10 min)
strumień edukacyjny + dzień studencki + sesja posterowa
12.00 - 13.00 wykłady plenarne (3 równoległe) (50 + 10 min)
13.00 - 14.30 obiad (na Nowym Kampusie UJ)
14.00 - 14.30 dyskusje przy posterach
14.30 - 15.30 sesje imienne równoległe (50 + 10 min) lub 2 x (25 + 5 min)
strumień edukacyjny + dzień studencki + sesja posterowa
15.30 - 16.00 sesje imienne równoległe (25 + 5 min)
strumień edukacyjny + dzień studencki + sesja posterowa
16.00 - 16.30 przerwa kawowa i dyskusje przy posterach
16.30 – 17.30 sesje imienne równoległe (50 + 10 min) lub 2 x (25 + 5 min)
strumień edukacyjny + dzień studencki + sesja posterowa
17.30 - 18.00 sesje imienne równoległe (25 + 5 min)
strumień edukacyjny + dzień studencki + sesja posterowa
18.00 wyjazd do Niepołomic
od 19.00 bankiet w Zamku Królewskim w Niepołomicach, recital Jacka Wójcickiego
Równolegle do obrad zaplanowane są także krótkie referaty w ramach sesji Zadania olimpijskie niezwykłej urody.
4 dzień (piątek) - AGH
9.00 - 10.00 sesje imienne równoległe + FIT + MEF (50 + 10 min) lub 2 x (25 + 5min)
10.00 - 10.30 sesje imienne równoległe + FIT + MEF (25 + 5min)
10.30 - 11.00 przerwa kawowa
11.00 - 12.00 sesje imienne równoległe + FIT + MEF (50 + 10 min) lub 2 x (25 + 5min)
12.00 - 13.00 sesje imienne równoległe + FIT + MEF (50 + 10 min) lub 2 x (25 + 5min)
13.00 - 14.30 obiad (AGH)
14.30 - 16.00 sesje imienne równoległe + FIT + MEF 3 x (25 + 5min)
16.00 - 16.30 przerwa kawowa
16.30 - 18.30 sesje imienne równoległe + FIT + MEF 4 x (25 + 5min)
od 18.30 przyjęcie upamiętniające założycieli PTM (na AGH), koncert Pera Enflo
5 dzień (sobota) – AGH
9.00 - 10.00 sesje imienne równoległe + FIT + MEF (50 + 10 min) lub 2 x (25 + 5min)
10.00 - 10.30 sesje imienne równoległe + FIT + MEF (25 + 5min)
10.30 - 11.00 przerwa kawowa
11.00 - 12.00 sesje imienne równoległe + FIT + MEF (50 + 10 min) lub 2 x (25 + 5min)
12.00 - 13.00 sesje imienne równoległe + FIT + MEF (50 + 10 min) lub 2 x (25 + 5min)
13.00 - 14.30 obiad (AGH)
14.30 - 16.00 sesje imienne równoległe + FIT + MEF 3 x (25 + 5min)
16.00 - 16.30 przerwa kawowa
16.30 - 17.00 podsumowanie Zjazdu
17.00 - 17.30 uroczyste zakończenie Zjazdu

Legenda:
AM := Auditorium Maximum UJ
UP := Uniwersytet Pedagogiczny
AGH := Akademia Górniczo-Hutnicza
FIT := sesja specjalna Forum Informatyki Teoretycznej
MEF := sesja specjalna Matematyka w Ekonomii i Finansach