Wernisaż wystawy "Machinae Calculatoriae"

Wernisaż wystawy "Machinae Calculatoriae" odbędzie się w poniedziałek, 2 września o godz. 16.00 w Collegium Maius, Muzeum UJ, ul. Jagiellońska 15.

Pokaz specjalny filmu "Banach - między duchem a materią"

Pokaz specjalny nowego filmu Wiesława Saniewskiego "Banach - między duchem a materią" odbędzie się w poniedziałek, 2 września 2019 roku w Kinie Kijów o godz. 20.00, al. Krasińskiego 34, wejście na hasło „Zjazd PTM”.

Wystawa "O matematyce i matematykach w 100-lecie PTM"

Wystawa O matematyce i matematykach w 100-lecie PTM przygotowana została przez Komisję Nauki, Edukacji i Sportu oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne w związku z ogłoszeniem przez Senat 2019 r. Rokiem Matematyki. Po raz pierwszy została zaprezentowana w Senacie, otwarta przez wicemarszałka Michała Seweryńskiego 8 maja 2019 r. Będzie zaprezentowana w Auditorium Maximum w dniach 3-4 września.

"Opera matematyczna, czyli paradoksalny rozkład sfery"

Jednym z głównych wydarzeń kulturalnych Zjazdu jest multimedialne widowisko "Opera matematyczna, czyli paradoksalny rozkład sfery" autorstwa Romana Kołakowskiego. Głównym bohaterem spektaklu jest Stefan Banach (w tej roli Damian Łukawski), a także jego przyjaciele z kawiarni Szkockiej. Premiera tego widowiska miała miejsce w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Po raz drugi w historii przedstawienie zostanie wystawione dla Uczestników Zjazdu w Auditorium Maximum UJ we wtorek, 3 września 2019 roku o godz.19.30. Na scenie zobaczymy muzyków, tancerzy i aktorów. Prosimy o wzięcie ze sobą zaproszeń otrzymanych w teczce uczestnika przy rejestracji na Zjazd

Projekcja dwóch filmów dla uczniów „Przestrzenie Banacha” i „Polscy pogromcy Enigmy”

W dniu 4 września 2019 w godzinach 11.00-13.00 w Kinie Kijów odbędzie się projekcja dwóch filmów dla uczniów „Przestrzenie Banacha” w reżyserii Krzysztofa Langa i „Polscy pogromcy Enigmy” Waldemara Stankiewicza, prezentacja filmów zostanie poprzedzona wprowadzeniem przygotowanym specjalnie z myślą o młodzieży, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc (do 30 czerwca u p. Dagmary Waszkiewicz na adres: dagmara.waszkiewicz@uj.edu.pl), a w godzinach 16.00-18.00 w Kinie Kijów ogólnodostępne powtórzenie powyższych dwóch filmów.

Wernisaż wystawy "Matematyka na znaczkach pocztowych"

Wernisaż wystawy "Matematyka na znaczkach pocztowych" odbedzie się we środę, 4 września o godz. 18.00 w Bibliotece Jagiellońskiej.

Wernisaże wystawy "Formy i liczby"

Wernisaże wystawy "Formy i liczby" odbedą się we środę, 4 września o godz. 18.00 w Galerii ASP i Promocyjnej (ul. Basztowa 18) oraz o godz. 19.00 w Galerii Pryzmat (ul. Łobzowska 3).

Koncert zespołu Boba Jazz Band

Koncert zespołu Boba Jazz Band odbędzie się we środę, 4 września 2019 roku, o godz. 20.00 w Kinie Kijów.

Mural „Alegoria Matematyki i Informatyki” autorstwa Ryszarda Paprockiego

Miejsce: taras na drugim piętrze, WMiI UJ, ul. Łojasiewicza 6

Promocja książki "X, Y, Z. Prawdziwa historia złamania szyfru Enigmy"

Promocja z udziałem autora Sir Dermota Turinga odbędzie się na Kampusie UJ w czwartek 5 września.

Bankiet

Bankiet Jubileuszowego Zjazdu Matematyków Polskich odbędzie się w czwartek, 5 września 2019 roku na Zamku Królewskim w Niepołomicach, początek o godz. 19.00. W trakcie bankietu odbędzie się krótki recital Jacka Wójcickiego.

Koncert fortepianowy Pera Enflo

Koncert fortepianowy Pera Enflo odbędzie się w piątek, 6 września 2019 roku, o godz. 20.30 w Kinie Kijów.

Załączniki:

Wystawy dla uczestników zjazdu1.5 MB